تبلیغات
مرجع تخصصی برق و الکترونیک - مدار كامل تابلوروان 64 در 16 فارسی - توسط ATmega16 , 32
مرجع تخصصی برق و الکترونیک
Electronic And Power Community Reference

دوستان گرامی ، در ادامه آموزش ساخت تابلوروان شما را با مدار تابلوروان 16 در 64 آشنا میكنم. و همچنین با نرم‌افزار جادوگر تولید كننده سورس بسكام تابلوروان مخصوص این تابلوروان.

خصوصیات برنامه Led Sign Board BASCOM AVR Code Wizard عبارتند از :

 • امكان برنامه نویسی تابلوروان هایی با تعداد ستونهای بین 8 تا 64 ستون.
 • ارتفاع تابلوروان 16 سطر متناسب جهت انواع فونتهای فارسی
 • تعداد متن دریافتی نا محدود.
 • قابلیت تعریف افكتهای حركتی به سمت چهار جهت اصلی برای هر متن بطور جداگانه.
 • امكان تعریف سرعت حركت برای هر متن بطور جداگانه بین 1 الی 9.
 • خروجی جهت استفاده در نرم افزار بسكام (BASCOM AVR).
 • قرار دادن توضیحات هر متن در برنامه.
 • تولید خودكار كدهای مربوط به جدول گلایف.
 • برنامه تولید شده متناسب با آموزش داده شده در سایت.
 • سخت افزار مورد نیاز مطابق با مقاله قبلی سایت.
 • استفاده از میكروكنترولر ATmega16 و ATmega32 .
 • دارای 5 فونت فارسی (امكان افزایش تا 14 فونت فارسی بنا به سفارش)
 • مناسب جهت استفاده برای یادگیری اصول برنامه نویسی تابلوروان.(تولید بی نهایت مثال!)
 • و ...

البته در این مدت دوستان زیادی با من تماس گرفتند و ضمن ابراز محبت درخواست نرم افزاری كه بدون نیاز به كامپایل كردن برنامه در محیط بسكام و سپس پروگرم كردن برنامه بتوانند مستقیما همانند برنامه های تجاری موجود تابلوروان را برنامه ریزی كنند.كه باید در پاسخ به این عزیزان گفت كه هدف اصلی ما در این مجموعه مقالات آموزش اصول تابلوروان است و نه كار تجاری و هدف ما طراحی نرم افزارهایی است كه همیار شما در امر آموزش ساخت تابلوروان باشد. ولی در صورتیكه دوستانی علاقمند به داشتن چنین نرم افزارهایی باشند میتوانند با تماس با بنده آنها را تهیه كنند.

i

در همین جا ذكر این نكته ضروری است. كه متاسفانه سایتها و افرادی در این حوزه وجود دارند كه ادعای فروش برنامه و نقشه های تابلوروان را دارند كه بسیاری از دوستان علاقمند نیز فریب خورده و اقدام به دادن سفارش میكنند كه پس از دریافت سفارش متوجه كذب بودن تبلیغات ایشان میشوند كه دیگر بسیار دیر شده. و تاكنون عده كثیری از شما دوستان در ایمیل و یا تماس های خود به این موضوع اشاره كردید. و گاها درخواست ذكر نام و مشخصاتشان را در سایت بنده داشتید تا سایرین فریب این تبلیغات را نخورند. بنده با توجه به اینكه معرفی مستقیم این افراد وسایتها و وبلاگهای ایشان در حیطه كاری بنده نیست فقط چند توصیه به شما میكنم .

 1. هزینه طراحی این گونه برنامه ها بالا است لذا در صورت دیدن قیمتهایی در حدود 100 الی 200 هزار تومان به اصل موضوع شك كنید. فریب قیمت كم را نخورید. هدف فقط گرفتن پول شماست.
 2. همیشه قبل از خرید اینگونه محصولات از فروشنده بخواهید تا مشخصات و تلفن برخی از مشتریان خود را به شما اعلام كند.بالطبع در صورت استقبال مناسب طرح ایشان قطعا یك یا چند خریدار در شهر و یا استان شما وجود دارد.

البته با وجود رعایت مسائل فوق شاید باز هم نتوان اطمینان كاملی حاصل نمود و این هم مربوط به نبود زیر ساخت مناسب جهت ایجاد فضای ایمن برای خریداران و فروشندگان است. تا از بین رفتن حقوق دو طرف جلوگیری شود.

تصویری از نرم افزار تولید كننده سورس بسكام تابلوروان.

تصویری از نرم افزار تولید كننده سورس بسكام تابلوروان

در اینجا از آوردن مستقیم كدهای بسكام تولید شده توسط این نرم افزار خودداری كردم و شما دوست گرامی میتوانید از لینك زیر فایل فشرده شامل سورس بسكام تابلوروان و فایل هگز به همراه نقشه مدار در پروتیوس و همچنین با فرمت PDF است را دانلود كنید.

دقت داشته باشید كه در این مدار تعدادی مقاومت را به خروجی آی سی ULN2803 متصل كردم كه صرفا جهت نمایش درست برنامه در محیط پروتیوس است و در مدار عملی آنها حذف كنید. همچنین جهت محدود كردن جریان بخصوص در زمانهایی كه ممكن است برنامه تابلوروان در میكرو هنگ كند، حتما بین آی سی های لچ 74573 و ماتریس LED مقاومت 330 اهم قرار دهید.

Í

جهت دانلود فایلهای برنامه و پروتیوس اینجا کلیک کنید.

حجم فایل :133 کیلو بایت

فرمت فایل zip

آرشیو مطالب
نظر سنجی
رشته ی شما چیست؟
صفحات جانبی
پیوند های روزانه

در صورتی که مایل به دریافت مطالب جدید در ایمیلتان هستید میتوانید با ثبت نام در فرم بالا از مقالات و پروژه های رایگان هر هفته بهرمند شوید. current.mihanblog.com